وبلاگ

سمپاشی هتل

وجود حشره هایی نظیرسوسک، پشه، مگس و از همه مهم تر ساس در محیط داخلی هتل یک مشکل بزرگ برای اعتبار هتل داران محسوب میگردد یکی از جاهایی که در هتل باعث آفت می شود : رستوران ، آشپزخانه ، فاضلاب ، اتاق های هتل ، تشک تخت ، ملحفه ها و پتو ها می باشد که باید همه استریل شده باشد و اهمیت خاصی به بهداشت این مکان ها و وسایل ضروری هتل داده شود.

آفات هتل

آفات هتل :

آفت هایی عم ازسوسک درشت و سوسک ریز ، ساس تختخوابی ، شپش ، کنه ، موش و… می باشد. سوسک ها معمولا به رنگ قهوه ای، بلوطی یا سیاه رنگ هستند. بیشتر در مناطق گرم یافت میشوند زیرا این حشرات به گرما علاقه مندند و بیشتر در محل های گرم مانند حمام ها یا آشپزخانه ها و موتورخانه ها و اطراف لوله های فاضلاب ، پشت یخچال و اجاق گاز زیاد دیده می شود.

اقدامات لازم قبل از سمپاشی:

1. بستن راه های ورودی و خروجی بررسی درز ها و شکاف ها به انتقال حشرات و جوندگان به محیط کمک مینماید، با بررسی ورودی و خروجی حشرات و جوندگان و بستن کامل راه ها تا حد بسیار زیاد، آلودگی محیط را کاهش می دهد.

2. منابع غذایی عدم رعایت بهداشت، انبار کردن وسایل، نگهداری وسایل غیرقابل استفاده در محیط بعنوان مثال مقوا و کارتن محل مناسبی برای تجمع حشرات و جوندگان و منبع مناسبی برای تغذیه آنها می باشد. کوچکترین ذره از مواد غذایی محل مناسبی برای رشد و پرورش آفات ایجاد میکند

3. منابع آب چاه های فاضلاب موجود در ساختمان، سیستم تهویه هوا و محل لوله کشی لوله های آب و وجود رطوبت در این قسمت ها زمینه مناسبی برای رشد و تکثیر حشرات داخل ساختمان ایجاد می کند.

آفات هتل

روش از بین بردن آفت هتل :

برای از بین بردن آفات هتل باید از روش های موثر و تاثیر گذار استفاده کرد تا همه حشرات را از ریشه از بین ببرید .

مراحل سمپاشی و کنترل آفات :

1. بازرسی توسط متخصصان دفع آفات جهت بررسی آلودگی

2. ارائه برنامه و مشخص کردن دوره های سمپاشی مورد نیاز

3. تهیه پرونده بهداشتی برای هتل ها و مسافرخانه ها که شامل اطلاعات مربوط به آلودگی محل مورد نظر، سموم مصرفی در هر دوره و برنامه های آتی جهت ریشه کنی و سمپاشی دوره ای

4. بازدید میان دوره ای جهت رفع آلودگی

5. آموزش روش مناسب جهت حفظ بهداشت محیط بصورت دوره ای

6. ایجاد تهویه مناسب در محیط و رعایت اصول بهداشتی و ایمنی و همچنین آموزش أصول بهسازی به کارکنان

7. در نهایت انجام سمپاشی در هتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 × چهار =